شما از زلزله چه می دانید و چه نظری دارید؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  “غلامرضا صادقی ندوشن”
  همه مطلع هستیم که زلزله تابع عوامل متعددی است و عامل شاخصی برای وقوع آن بطور واضح مشخص نیست. بنابراین بر اساس احتمالات در وسع علمی افراد متفاوت می باشد.
  مذهبی ها عوامل گناه و ناسپاسی از خداوند می دانند و به آیات و احادیث استناد می کنند.
  زمین شناسان و دیگر علوم زیر مجموعه آن عامل گسل ها می دانند که با دور و نزدیک شدن قاره ها و اقیانوسها بهم در عمق باعث وقوع این پدیده می گردد و برخی از دانشمندان تخلیه عمق زمین از آب، نفت و گاز و فشاری از سطح اقیانوس ها و جابجایی بخشی از زمین با ساخت و سازها بصورت متمرکز به لایه زیرین زمین وارد می کند باعث فشرده شدن آن لایه ها و شکست آن لایه ها می گردد می دانند.
  به هر حال با صدها عواملی آشکار و پنهان این زلزله به وقوع می پیوندد و ممکن است یکی دیگر از عوامل آزمایش بمب اتمی در عمق و انفجارات در سطح باشد.
  بنا به نظریه انیشتین هیچ انرژی فنا پذیر نیست. بنابراین انرژی آزاد شده در جهت دیگر اثر خود را می گذارد و یا اینکه با عنایت به قانون پاسکال این انرژی در سیالات کره زمین در نقطه مساعد دیگری بروز پیدا می کند.
  گذشته از این موضوعات، زلزله صدها محاسن هم دارد که کسی به آن نمی پردازد.
  شما خواننده گرامی در این خصوص چه نظری دارید؟

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1396 ساعت: 2:20
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها